השוואת משכנתא

מבט השוואתי על מסלולי המשכנתא: איך תבחרו מסלול משכנתא? 

הגעתם לרגע המיוחל, ואתם צעד לפני רכישת נכס ולקיחת משכנתא מהבנק, מזל טוב. אבל רגע לפני הגשמת החלום חשוב שתדעו שיש סוגים שונים של מסלולי משכנתאות.

אז איך תדעו באיזה מסלול משכנתא לבחור? כל המידע בהמשך! 

מהם ההבדלים העיקריים בין מסלולי המשכנתא?

סוג הריבית

הלוואה צמודה למדד 

הלוואה לא צמודה למדד 

מסלולי פירעון 

הפרמטרים שמשפיעים על מסלול המשכנתא הם:

גובה המשכנתא, שווי הנכס, החזר חודשי, המצב הכלכלי ברחבי העולם ובמשק הישראלי ועוד. 

במקרים רבים אנשים בוחרים במסלול משכנתא לטווח הארוך ופורסים את החזר המשכנתא לטווח של בין 25-30 שנה,

וזאת על מנת לוודא שהם עומדים בחוק יחס ההחזר למשכנתא, ויכולים לעמוד בתשלומים החודשיים של החזר המשכנתא לבנק. 

מסלולי משכנתא 

מסלול משכנתא לא צמודה בריבית פריים –מסלול משכנתא שאינו צמוד למדד, יתרת הקרן לא משתנה ופוחתת עם הזמן. אולם, מסלול ריבית הפריים מעלה את רמת הסיכון מכיוון שבמידה וריבית הפריים עולה גם החזר המשכנתא החודשי עולה בהתאם. מדובר במסלול פופולרי לאור העובדה שהעלות זולה לטווח הארוך. 

מסלול משכנתא בריבית משתנה כל חמש שנים – מסלול הלוואת משכנתא בריבית שמשתנה אחת לחמש שנים על פי מדד המחירים לצרכן. החיסרון במסלול זה שהעלויות עלולות להיות גבוהות בעקבות השינויים כל חמש שנים בריבית, היתרון שהריבית נמוכה במבט לטווח הארוך. 

מסלול משכנתא בריבית קבועה לא צמודה – מסלול משכנתא בריבית קבועה שאינה משתנה. היתרון במסלול זה שאין בו שינויים בגובה הריבית, אבל הריבית נחשבת לגבוהה ביחס לריבית משתנה ועלולה להיות עמלת פירעון בעת סילוק ההלוואה. 

מסלולי משכנתא של ריבית על פי שער היורו והדולר – במסלול זה הריבית משתנה אחת לשנה בהתאם לשער העדכני של מטבע החוץ. הריבית נמוכה לטווח הארוך אך יש שינויים תכופים בריבית כל שלושה עד שישה חודשים. 

זכאות למשכנתא 

על מנת לבחור מסלול משכנתא עליכם לבדוק תחילה את זכאותכם למשכנתא. לשם כך, חשוב להיוועץ עם אנשי מקצוע מומחים ומנוסים בעלי ידע נרחב בתחום המשכנתאות. רכישת בית היא עסקת בעלת השלכות הרות גורל על חייכם, זאת לאור העובדה שמשכנתא היא חוזה מחייב לטווח הארוך, לכן חשוב שתחתמו על הסכם משכנתא אך ורק בליווי איש מקצוע מיומן שיוכל לוודא שביצעתם עסקה טובה ומוצלחת. צרו עימנו קשר לפרטים נוספים, בהצלחה!